Seria Xiaomi 12: elegancë sipas flamurit dhe një seksion fotografik i pakrahasueshëm

Xiaomi 12

Xiaomi është një nga prodhuesit më të njohur të telefonave në këtë sektor, falë një katalogu të plotë që përfshin modele nga të gjitha sferat. Dhe sot ne duam të flasim me ju për Xiaomi 12 dhe Xiaomi 12 Pro, opsioni më i mirë nëse kërkoni një telefon ndryshe në nivel estetik dhe me një aparat fotografik që do të plotësojë më shumë se nevojat e përdoruesve më kërkues.

Të dy modelet e serisë Xiaomi 12 ofrojnë një seksion të lartë fotografik, veçanërisht Kamera Xiaomi 12 Pro dhe sensori i tij i trefishtë 50 megapiksel për të shtypur konkurrentët e tij me kapje që duket se janë bërë me një ekip profesional. Shtoni një dizajn përtej çdo dyshimi dhe ju keni një produkt perfekt.

Dizajn i shkëlqyer për të tërhequr të gjithë sytë

Kryesore Dallimi estetik midis Xiaomi 12 dhe Xiaomi 12 Pro E shohim kryesisht në përmasat e të dy terminaleve, gjë që është logjike duke pasur parasysh se diagonalja e ekranit të tij është e ndryshme.

Në këtë mënyrë, si Xiaomi 12 ashtu edhe Xiaomi 12 Pro ndajnë disa linja dizajni me të cilat mund të shënojnë dallimet në lidhje me rivalët e tyre. Për ta bërë këtë, firma me bazë në Pekin ka zgjedhur materiale fisnike si xhami i kalitur ose alumini për t'i dhënë familjes së saj të re të telefonave një pamje shumë premium dhe kompakte pavarësisht nga madhësia e ekraneve të tyre. Do të fillojmë duke folur për pjesën e përparme të kësaj serie Xiaomi 12, e cila dallohet për ofrimin e kornizave shumë të vogla për të ofruar një telefon "të gjithë ekranin" që duket më mirë se kurrë.

Xiaomi 12

Duke shkuar në anën e pasme, ne gjejmë përfundon mat me një lakim të lehtë me të cilin mund të ofrohet ergonomi e shkëlqyer, duke e bërë përdorimin e Xiaomi 12 dhe Xiaomi 12 Pro një proces të rehatshëm dhe të këndshëm. Dhe nuk mund të harronim modulin e tij mbresëlënës të kamerës së pasme, me përfundime metalike dhe që është elementi i madh diferencues i një pajisjeje që dallohet me sy të lirë.

Regjistroni ditën tuaj në ditë me Xiaomi 12 të ri

Siç mund ta keni parë, seksioni estetik i Xiaomi 12 dhe Xiaomi 12 Pro arrin qëllimin e tij: të diferencohet nga rivalët e tij duke ofruar një pamje të njohur dhe shumë premium. Kësaj duhet t'i shtojmë disa karakteristika teknike me të cilat të ofrojmë përvojën më të mirë të përdoruesit. Diçka normale në një telefon të nivelit të lartë.

Dhe është se përfitimet e telefonave më premium janë shumë të barabarta, kështu që vështirë se ka ndonjë ndryshim midis një celulari dhe një tjetri. Për këtë arsye, firma aziatike ka dashur të fokusohet në seksionin fotografik, duke bërë Kamera Xiaomi 12 Pro sidomos të jetë protagonist i madh për t'u pozicionuar si më i miri në treg.

Kamera Xiaomi 12

Është e vërtetë që Xiaomi 12 ofron gjithashtu një konfigurim të shkëlqyer falë një moduli të kamerës që strehon një sensor të parë kryesor 50 megapiksel me f/1.88 dhe stabilizues optik të imazhit, një sensor të dytë me kënd të gjerë 13 megapiksel me f/2.4 dhe një fushë vizioni 123º dhe një sensor telemakro i tretë 5 megapiksel me f/2.4. Por versioni Pro ka një sistem edhe më të fuqishëm.

Më shumë se gjithçka sepse kamera Xiaomi 12 Pro debuton sensorin e ri Sony IMX707 prej 50 megapikselësh me f / 1.9, i shoqëruar nga një sensor i dytë me kënd të gjerë 50 megapikselë dhe f / 2.2, dhe një sensor i tretë telefoto me 50 megapiksel dhe f / 1.9 me zmadhim optik 2X për të marrë shkrepjet më të mira.

Ky sensor i ri i Sony është shumë më i madh se rivalët e tij, duke arritur të kapë më shumë dritë për të përmirësuar fokusin dhe saktësinë e ngjyrave. Për më tepër, të dy versionet kanë teknologjitë më të fundit të Xiaomi për të përmirësuar më tej rezultatet përpunimi i softuerit dhe përdorimi i AI.

Xiaomi 12

Për ta bërë këtë, aplikacioni i kamerës ka mënyra të ndryshme, si Xiaomi ProFocus, një mjet që e mban gjithmonë subjektin në fokus për të shmangur shkrepjet e paqarta. Edhe pse nxitja e tij e madhe është Modaliteti Ultra Night.

Fotografia e natës është zakonisht thembra e Akilit e telefonave aktualë, por seria Xiaomi 12 arrin rezultate të shkëlqyera me këtë modalitet të aktivizuar, pasi ajo përfshin algoritme të inteligjencës artificiale të zhvilluara nga marka për të arritur rezultate më të mira. Përveç kësaj, të dy modelet mund të regjistrojnë në 8K, Një detaj për tu mbajtur në mend.

Së fundmi, ne nuk mund të harrojmë për Kamera selfie 32 megapikselë që përfshijnë të dy modelet për të ofruar video thirrje me cilësi të lartë. Pa dyshim, dy telefona të nivelit të lartë që do të përmbushin shenjën. Nëse jeni duke kërkuar për një telefon të fuqishëm me kamerën më të mirë, Xiaomi 12 dhe Xiaomi 12 Pro i ri nuk do t'ju zhgënjejnë.

Çmimi dhe disponueshmëria

Nëse jeni të interesuar të shijoni një telefon celular tërheqës vizualisht me një aparat fotografik të pamposhtur, Xiaomi 12 dhe Xiaomi 12 Pro tani mund të blihen në shitësit kryesorë në Spanjë, Dyqanet Xiaomi dhe në Faqja zyrtare e Xiaomi.

 

Shënim për lexuesin: ky artikull është pjesë e një fushate reklamuese për të cilën El Output marrin kompensim financiar. Autori i artikullit ka pasur në çdo kohë lirinë për të shkruar për produktin pa korrigjim nga marka.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.